Temat miesiąca
WP Temat miesiąca Partner wydania
Partner wydania
Odpoczynek z całą rodziną to zwykle duży koszt, jednak rozsądnie zaplanowany zmieści się w naszym budżecie i długo będziemy go wspominać. Przedstawiamy trzy propozycje wakacji na kempingu – z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie!

Wypoczynek na kempingach przeżywa renesans. Obecnie ośrodki są bardzo dobrze wyposażone i podlegają kategoryzacji. Każdy znajdzie coś dla siebie: od parceli po luksusowe domki kempingowe. Zaplanowanie takiej podróży zależy więc głównie od naszych możliwości finansowych. Do celu można dotrzeć zarówno samochodem, jak i samolotem – przemyślmy, która opcja lepiej sprawdzi się w przypadku naszej rodziny. Wypoczynek na kempingach ma zróżnicowaną ofertę, a ponadto daje poczucie wolności. Nie musimy trzymać się ściśle ustalonego planu dnia, jak np. podczas zorganizowanej wycieczki, a to na wakacjach z dziećmi jest dużym plusem.

Wersja oszczędna
Dla tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na zbyt wiele, dobrym pomysłem jest wypoczynek przed sezonem, na przykład w drugiej połowie czerwca oraz zdecydowanie się na spanie w namiocie. Oferta namiotowa jest oczywiście zróżnicowana, bo są i wersje bardzo luksusowe, ale przy minimalnym budżecie tygodniowym jesteśmy w stanie zmieścić się w kwocie ok. 1300 zł za wynajem namiotu dla maksymalnie 6 osób. Oferta namiotowa w takiej wersji to np. namioty willowe Navajo Vacansoleil. Przeznaczone są dla 4 osób dorosłych i 2 dzieci, mają 3 sypialnie (dmuchane materace to już przeszłość!) i łącznie 25 m2 powierzchni. Namiot wyposażony w kuchnię, meble ogrodowe i elektryczność. Ze sobą trzeba zabrać pościel: koce lub śpiwory i poduszki.

Wersja średnia
To już propozycja rozszerzona, wymagająca większego budżetu – początek sezonu (koniec czerwca i początek lipca) w domku kempingowym. Domki urządzone są zwykle w wysokim standardzie. Mają w pełni wyposażoną kuchnię i łazienkę, wygodne łóżka i wszelkie meble, także ogrodowe. Często posiadają również werandę. Koszt wynajmu takiego domku dla maksymalnie 6 osób to około 3500 zł za tydzień. Domek Fiji z oferty Vacansoleil posiada 2 sypialnie i część dzienną, w której można wygospodarować 1-2 miejsca do spania. Są też szafki na ubrania i bagaż. Co dla niektórych bardzo istotne – coraz więcej domków jest wyposażanych w klimatyzację.

Wersja VIP
Kemping w stylu glamour – to wersja luksusowa dla tych, którym poza otoczeniem natury zależy na znakomitych warunkach mieszkalnych. Propozycja w szczycie sezonu dla maksymalnie 6 osób wyniesie około 7000 zł za tydzień. Takie domki mają nowoczesną jadalnię, przestronną łazienkę, w pełni wyposażoną kuchnię, częściowo kryty taras, a czasami można nawet zamówić śniadanie w pakiecie. W ofercie Vacansoleil dostępne są domki typu glamping lub namioty safari, które również wyposażone są w łazienkę.
W taki sposób można spędzić rodzinne wakacje na bardzo przyjaznych kempingach we Włoszech, Chorwacji, Francji, Hiszpanii i Portugalii i w innych miejscach na terenie Europy. Wystarczy przygotować jedynie bagaż z ubraniami (bo współczesne ośrodki kempingowe są naprawdę dobrze wyposażone) i pojechać lub polecieć w wymarzone miejsce. Jak pokazuje powyższy przekrój cenowy – każdy może znaleźć coś dla siebie.