Temat miesiąca
WP Temat miesiąca Partner wydania
Anna Chmielewska , 26 lutego 2018

Najlepsze miejsca na wakacje z dziećmi

Tylko rodzic wie, ile trzeba się nagłowić, aby znaleźć idealne miejsce na wypoczynek z dziećmi. Rzadko można mówić o spontaniczności, a pod uwagę trzeba wziąć całe mnóstwo spraw. Wypoczynek kempingowy wydaje się świetną propozycją dla rodzin z dziećmi. Komfortowo, bezpiecznie i tanio. Czego chcieć więcej?

1.Dlaczego kemping?

Nie wiedzieć czemu, kempingi wciąż kojarzą się ze spartańskimi warunkami, ciasnymi namiotami i nudą. Takie wyobrażenie powoduje, że wiele osób na starcie odrzuca oferty, które mogłyby zapewnić im wakacje marzeń. Kto raz zakosztuje smaku kempingowego wypoczynku, rzadko wraca do hotelu czy apartamentu.

Rodzice oczekują różnych rozwiązań i udogodnień, które również im pozwolą cieszyć się wyjazdem. Rodzic przecież również musi odpocząć po całorocznej ciężkiej pracy. Dlaczego więc kemping? Z wielu powodów. Ale po kolei.

2.Świeże powietrze i kontakt z przyrodą

Kempingi są najczęściej położone z dala od ruchliwych dróg, w miejscach zacisznych, blisko drzew i natury. Czyste powietrze i obcowanie z przyrodą pozwalają zregenerować się i odpocząć od codziennego zgiełku. Już od samego rana dziecko może bawić się przed domkiem czy namiotem, daleko od ruchu ulicznego i w bezpiecznych warunkach.

3.Komfort, przestrzeń i wygoda

Nawet jeśli nasza miejscówka na wakacje znajdowałaby się blisko przyrody, ale komfort zakwaterowania pozostawiał wiele do życzenia, w ogólnym rachunku wakacje mogłyby być dalekie od wymarzonych. Dzieci potrzebują sporo miejsca do swobodnej zabawy, a rodzice wielu udogodnień, żeby nie tracić czasu na niepotrzebne czynności, a przeznaczyć go dla rodziny.

W ofercie Vacansoleil wszystkie formy zakwaterowania są niezwykle komfortowe, a mnogość dostępnych rozwiązań pozwala na maksymalne dopasowanie do potrzeb rodziny.

W ofercie Vacansoleil można wybierać spośród ok. 500 europejskich kempingów, gdzie znajdują się super wygodne domki, namioty z wyposażeniem na najwyższym poziomie, a także parcele na ulokowanie własnej przyczepy kempingowej bądź postawienie namiotu.

Domki posiadają wszystko to, co być w nich powinno – przestronne pokoje, aneksy kuchenne, komfortowe łazienki. Do wyboru są aż 4 rodzaje domków: Fiji, Bali, Tahiti i Waikiki. Kto poszukuje ekskluzywnej formy zakwaterowania, może postawić na glamping, w którym domki są wyposażone np. w zmywarkę do naczyń, a namioty w łazienkę z prysznicem.

Namioty są równie atrakcyjnym rodzajem zakwaterowania, co domki, choć zwykle tańszym. W tym miejscu trzeba odłożyć na bok wszelkie wyobrażenia o lichych namiotach i spartańskich warunkach. Namioty w ofercie Vacansoleil robią niesamowite wrażenie. Znajdziemy w nich pokoje, wyposażone kuchnie, a namioty Ottawa posiadają nawet drewnianą podłogę. W namiocie typu Serengeti uwzględniono łazienkę i klimatyzację.

4.Moc atrakcji

Tam, gdzie są dzieci, muszą być zapewnione atrakcje. W przeciwnym wypadku marudzenie i mało udane wakacje będą gwarantowane. Dlatego też rodziny z dziećmi powinny skorzystać z oferty tworzonej właśnie z myślą o nich. Jakich rozrywek można oczekiwać w takich miejscach?

- Atrakcje wodne – w postaci basenów, zjeżdżalni, jacuzzi, wodnych placów zabaw i parków wodnych, brodzików. Obiekty te są w pełni bezpieczne, dzięki pracy ratowników.
- Atrakcje sportowe – boiska do gry w piłkę, korty tenisowe, a nawet parki linowe i ściany wspinaczkowe.
- Animacje – obejmujące zajęcia taneczne, plastyczne i sportowe. Zaletą zajęć tego typu jest możliwość dołączenia w dowolnym momencie.
- Place zabaw – raj dla każdego dziecka.
- Wypożyczalnia rowerów – świetny pomysł na rodzinne spędzanie czasu i dalekie wyprawy, bez konieczności przywożenia ze sobą sprzętu.