Temat miesiąca
WP Temat miesiąca Partner wydania
Anna Chmielewska , 29 stycznia 2018

Luksusowe wakacje wcale nie muszą być drogie

Wielu z nas luksus kojarzy się z koniecznością posiadania mnóstwa pieniędzy. Tym samym z założenia odrzucamy oferty wakacyjne określane jako "luksusowe", gdy w naszym odczuciu nie stać nas na nie. Okazuje się jednak, że wakacje można spędzić komfortowo, a do tego niedrogo. Na kempingu.

1.Błędne wyobrażenie kempingów
Często gdy słyszymy o wakacjach kempingowych, wyobrażamy sobie spartańskie warunki, raczej nie sprzyjające wylegiwaniu się. Niewygoda, kłopoty z prysznicem, hałaśliwi sąsiedzi i butla z gazem, czyli ogólnie mało luksusowa forma spędzania urlopu. Nie jest to nic, co kojarzy się z komfortem.

Narosłe mity wynikają najczęściej z zamierzchłych doświadczeń lub z opinii osób, które wcale nie zasmakowały wypoczynku kempingowego zorganizowanego na najwyższym poziomie. W rezultacie na starcie odrzucamy formę wyjazdu luksusowego, a do tego niedrogiego. Tymczasem standard potrafi być tak wysoki, że dorównuje temu w hotelu czy nawet w apartamencie. Niemożliwe? Możliwe, co więcej – w zasięgu ręki.

2.Luksus na kempingu
Absolutnym priorytetem jest zapoznanie się z dostępnymi na rynku ofertami. Z pewnością znajdziemy kempingi bardziej przypominające obóz harcerski, więc należy szukać tych jakościowo dobrych. Gwarancją wysokiego standardu kempingowego objęte są wypoczynki w ofercie Vacansoleil. Tutaj do wyboru mamy aż 8 rodzajów domków. Są one przestronne i posiadają zwykle 2 sypialnie, salon z jadalnią, aneks kuchenny i łazienkę. W niektórych ofertach są nawet 3 sypialnie i 2 łazienki. Komfort zapewnia również klimatyzacja.
Domki i namioty o podwyższonym standardzie nazywane są zakwaterowaniem typu glamping. W domkach może znajdować się wyspa kuchenna a nawet zmywarka do naczyń. Jednak to nie wszystko! Luksusowe są także same namioty. W tym przypadku wczasowicz ma do wyboru 2 rodzaje – willowe oraz safari. W obu rodzajach namiotów standardem jest aneks kuchenny. Z kolei namioty w opcji glamping mogą zawierać nawet łazienkę z deszczownicą oraz klimatyzację.

3.Wysoki standard za przystępną cenę
Oferta Vacansoleil została stworzona również z myślą o rodzinach z dziećmi, w których spore wydatki są codziennością. Nawet w ich przypadku luksus może być na wyciągnięcie ręki. Trzeba pamiętać, że zakwaterowanie dotyczy całej rodziny (do 6 osób), nie poszczególnych osób. Koszt pobytu rozkłada się, a ponadto kilka opcji pozwoli na dodatkowe jego obniżenie:

- odpowiednio wczesna rezerwacja i rabaty z nią związane,
- wczesne poszukiwania tańszych połączeń lotniczych,
- skorzystanie z oferty specjalnej, np. Darmowych Noclegów (kilka gratisowych przy zakupie określonej liczby noclegów).
- jeśli wyliczając koszty uwzględnimy wszystkie te okazje okaże się, że luksus naprawdę nie musi być drogi.

4.Kemping alternatywą dla hoteli
Wysoki standard kempingów w ofercie Vacansoleil pozwala na śmiałe zestawienie ich z hotelami. To, że może być wygodnie za przystępną cenę, już wiemy. Jednak wypoczynek kempingowy łączy w sobie również inne zalety:

- swobodę, wynikającą m.in. z nienarzucania godzin pobudek czy spożywania posiłków,
- bliskość przyrody,
- atrakcje – dzieci mogą korzystać z animacji, placów zabaw, wypożyczalni rowerów oraz rozrywek sportowych i wodnych,
- kawę spokojnie wypijaną przez rodziców, podczas gdy ich dzieci bawią się przed namiotem czy domkiem.

Co więcej, na kempingu jest też bezpiecznie, a tereny są ogrodzone i strzeżone. Wakacje można więc spędzić ciekawie i bezpiecznie, a przy tym niezwykle komfortowo i niedrogo. Właśnie na kempingu.