Temat miesiąca
WP Temat miesiąca Partner wydania
Anna Chmielewska , 6 lutego 2018

Kiedy czas pomyśleć o wakacjach?

Kto choć raz planował wakacje, wie, że nie można czekać z tym na ostatnią chwilę. Co więcej, gdy jesteśmy rodzicami i mamy dzieci, trudniej jest stawiać na spontaniczność. Idealnym czasem na poszukiwanie miejsca na wakacje z dziećmi jest zima. Dlaczego?

1.Planowanie wakacji przez rodzinę z dziećmi
Planowanie wakacji warto rozpocząć już w okresie zimowym, ponieważ mamy wtedy dużo czasu na spokojne podjęcie decyzji. Tym samym możemy sobie pozwolić na przebieranie w ofertach i na rozważenie różnych opcji. Do wyboru mamy szeroki wachlarz wolnych terminów i dostępnych miejsc noclegowych. Pozostawianie takich decyzji na ostatnią chwilę jest obciążone dużym ryzykiem, a co za tym idzie – również sporym stresem.

Rezerwacje w okresie zimowym wydają się być więc idealne szczególnie dla rodzin z dziećmi. Nie trzeba wtedy zadowalać się byle jakim miejscem i istnieje duża szansa, że znajdziemy termin i miejscówkę wprost wymarzoną dla naszej rodziny. Co więcej – można wtedy upolować super oferty.

2.Dokąd pojechać?
To już zależy od indywidualnych upodobań. Warto postawić na solidną firmę, znaną od lat, żeby planowane wakacje były udane i takie, jakie rzeczywiście zostały przedstawione w ofercie. Świetną propozycją właśnie dla rodzin z dziećmi jest wypoczynek kempingowy. Jest stosunkowo niedrogi, wczasowicze mają zapewniony komfort, bezpieczeństwo i spokój, a dzieci dodatkowe atrakcje. W przypadku kempingów również konieczna jest wcześniejsza rezerwacja.

Liderem na europejskim rynku turystyki kempingowej jest niewątpliwie Vacansoleil. W ofercie znajdują się zakwaterowania na niemalże 500 kempingach w 16 krajach Europy. Zdecydowanie jest w czym wybierać!

Wyszukanie miejsca wypoczynku idealnego dla dzieci jest w tym przypadku stuprocentowo pewne. Warto postawić wtedy właśnie na kemping, ponieważ w zasięgu ręki okazują się również wyprawy zagraniczne. Wakacje w Chorwacji czy na włoskim wybrzeżu Riwiery Adriatyckiej przestają być tylko w sferze marzeń. Kempingi także we Francji czy w Hiszpanii są świetnie dopasowane do potrzeb rodzin z dziećmi.

Jednak, aby dobrze wybrać, potrzeba czasu. Oferty trzeba więc przeglądać już kilka miesięcy wcześniej. Pozwala to na spokojniejszy i z reguły tańszy zakup biletów lotniczych.

3.Zanim dokonasz rezerwacji
Dokonując rezerwacji wcześniej unikniemy stresu i zaoszczędzimy pieniędzy, ale również będzie to najlepszy wybór. W końcu wakacje są nagrodą za cały rok pracy i należą się każdemu. Warto postarać się, aby ciężko zarabiane pieniądze zostały zainwestowane w naprawdę superwypoczynek. Samo zakwaterowanie to nie wszystko.

Rodzinne wakacje wymagają czegoś więcej niż udanej pogody. Potrzeba rozrywek i dobrego otoczenia, żeby każdy znalazł coś dla siebie. To właśnie gwarantuje nam oferta Vacansoleil. Kempingi są takimi "perełkami", gdzie atrakcje wodne, sportowe, place zabaw, animacje czy wypożyczalnie rowerów dostarczają rozrywki dla każdego członka rodziny.

Myślenie o wakacjach zimą i tak szybkie planowanie wyjazdu ma jeszcze jedną zaletę. Cała rodzina będzie z niecierpliwością czekać i odliczać miesiące, a potem dni do wspólnego podróżowania. Takie wyczekiwanie również zbliża rodzinę. Mamy spokój i unikamy szalonej gonitwy za wolną miejscówką w dogodnym dla nas czasie.