Temat miesiąca
WP Temat miesiąca Partner wydania
Anna Chmielewska , 12 lutego 2018

Jak oszczędnie zaplanować wakacje?

Na wakacje czekamy cały rok i przeznaczamy sporą część naszych ciężko zarobionych pieniędzy. Ma być idealnie, ale możliwie jak najniższym kosztem. Czy da się zaplanować wakacje w oszczędny sposób? Jak najbardziej, ale do tematu trzeba podejść z głową.

1.Rezerwacja – wcześniej znaczy taniej
Nie jest to regułą, ale kilka aspektów zdecydowanie przemawia za tym, żeby rozeznawać się w ofertach stosunkowo wcześniej:

- Możliwość skorzystania z ofert specjalnych (m.in. Darmowe Noclegi – opcja, w której przy zakupie określonej liczby noclegów, dostajemy kilka bezpłatnych, np. 4 przy 14).
- Niektóre kempingi, zwykle na początku roku kalendarzowego, mają w ofercie dodatkowe rabaty za dokonanie odpowiednio wczesnej rezerwacji. Można zaoszczędzić nawet 20 proc.
- Możliwość znalezienia tańszych połączeń lotniczych. Działania podejmowane już kilka miesięcy wcześniej skutkują zwykle wyszukaniem prawdziwych "perełek", czyli niezwykle okazyjnych ofert.

2.Planowanie z kalkulatorem w ręku
Cena, jaką zapłacimy za zakwaterowanie, zależy w głównej mierze od jego rodzaju. Korzystnym rozwiązaniem jest wypoczynek kempingowy. W takim przypadku pokrywamy koszty wynajmu całego domku lub namiotu.

Jeśli więc na wakacje wyjeżdża 6-osobowa rodzina, opłacamy wybraną formę kempingu (domek czy namiot) i przeliczając wydatki, należałoby je rozłożyć. Szukając dalszych oszczędności, warto pamiętać, że zakwaterowanie w namiotach jest tańsze od spędzania urlopu w domku. Niemniej nawet namioty w ofercie Vacansoleil są niezwykle solidne i bardzo komfortowe.

Oszczędne planowanie może dotyczyć również sposobu dotarcia do miejsca docelowego czy wydatków ponoszonych już w czasie wakacji. Drogę do kempingu zawsze organizuje się we własnym zakresie i najczęstszym sposobem podróżowania jest własny samochód.

Niemniej, warto przeanalizować, czy np. lot samolotem nie będzie bardziej opłacalny. Pod warunkiem, że mamy jeszcze dużo czasu do planowanego wyjazdu. W przypadku dokonania wczesnej rezerwacji można wyszukiwać tanie połączenia. W przeciwnym razie, gdy wakacje zostaną zaplanowane niemal rzutem na taśmę, znalezienie "perełek", czyli super tanich lotów, będzie graniczyć z cudem.

3.Oszczędne planowanie już na miejscu
W oszczędnym planowaniu musi znaleźć się również temat posiłków. Vacansoleil podkreśla, że w każdym z oferowanych rodzajów zakwaterowania znajduje aneks kuchenny. To udogodnienie pozwala zaoszczędzić naprawdę mnóstwo pieniędzy. Poza tym, istnieje również opcja korzystania z pobliskich barów i restauracji. W okolicach kempingów ceny są zwykle konkurencyjne i można zjeść smacznie i niedrogo.

W przypadku kempingowego wypoczynku warto wziąć pod uwagę jeszcze jedną kwestię, która pozwoli rodzinom z dziećmi zaoszczędzić sporo pieniędzy. Pamiętajmy, że dzieci nie lubią się nudzić i szukają wciąż nowych rozrywek. Te z kolei w miejscach wypoczynkowych są żyłą złota. Wielką zaletą kempingów jest fakt, że na miejscu można skorzystać z wielu atrakcji.

Vacansoleil ma w swojej ofercie kempingi, gdzie dzieci do woli korzystają z uroków animacji, rozrywek wodnych, sportowych, placów zabaw czy wypożyczalni rowerów. Ponadto rodzice mogą spokojnie wypić kawę, bez konieczności płacenia osobie, która w tym czasie zajmie się dziećmi. Pociechy mogą też bezpiecznie bawić się przed domkiem czy namiotem.

Świetnym rozwiązaniem okazuje się być weranda wraz z meblami ogrodowymi, ale również całe wyposażenie obiektu kempingowego. Korzystanie z tego, co jest na miejscu i co zawiera oferta, wiąże się ze sporymi oszczędnościami.