Temat miesiąca
WP Temat miesiąca Partner wydania
Anna Chmielewska , 4 stycznia 2018

Fakty i mity o kempingowym wypoczynku

Wokół wakacji na kempingu narosło wiele mitów. Najczęstsze skojarzenia osób, które nie poznały smaku wczasów na kempingu, dotyczą niewygody, namiotów i butli gazowych. Tymczasem wypoczynek kempingowy może mieć nawet luksusową formę. Warto rozprawić się z mitami i poznać fakty o tego rodzaju wakacjach.

1.O mitach dalekich od prawdy
Mity wynikają najczęściej z niewiedzy, odległych wspomnień lub doświadczeń z wypoczynku kempingowego o niskim standardzie. Co to za mity?

Brak wygód i spartańskie warunki
Tak naprawdę rodzaj zakwaterowania wybieramy my sami. W ofercie Vacansoleil znajdziemy aż 8 rodzajów domków. Są one przestronne i komfortowe, posiadają co najmniej 2 sypialnie, aneks kuchenny, salon z jadalnią i łazienkę. W niektórych znajdują się nawet 3 sypialnie i 2 łazienki. Domki są więc wygodne, a dodatkowy komfort zapewnia klimatyzacja.

Co więcej, forma zakwaterowania nie ogranicza się tylko do domków. Do wyboru są również 2 rodzaje namiotów oraz domki i namioty typu glamping. Każdy namiot posiada 2 bądź 3 sypialnie i rozbudowany aneks kuchenny. Decydując się na zakwaterowanie typu glamping, możemy mieć pewność wysokiego standardu, np. wyposażenia domków w zmywarkę do naczyń, a namiotów w klimatyzację oraz łazienkę z prysznicem.

Duże koszty
Ogólna cena za zakwaterowanie, bo za to przecież płacimy, może wydać się dość duża, ale trzeba pamiętać, że kwota rozkłada się na wszystkie osoby.

Wczasowiczami głównie młodzież
Otóż nie. Vacansoleil dba o to, aby kempingi nie były przeznaczone dla grup młodzieżowych. Oferta jest tworzona z myślą głównie o rodzinach z dziećmi. Ma to przełożenie na wszelkiego rodzaju atrakcje, ale też udogodnienia.

Mało bezpiecznie
Wręcz przeciwnie. Kempingi są miejscami całkowicie bezpiecznymi, ogrodzonymi i strzeżonymi. Goście kempingu powinni posiadać identyfikatory. Ograniczony ruch samochodowy zapewnia bezpieczeństwo bawiącym się dzieciom.

Niewiele form spędzania czasu wolnego
Na kempingu czas można spędzać w różny sposób, również aktywnie. W organizacji czasu spędzanego z dziećmi pomagają liczne udogodnienia.

Koszty związane ze sprzętem kempingowym
Wypoczynek na kempingu z oferty Vacansoleil jest całkowicie zorganizowany. Zarówno zakwaterowanie, jak i wyposażenie są gotowe i nie trzeba ponosić dodatkowych kosztów.

2.Co jest prawdą?
Fakty mówią same za siebie i niewątpliwie zachęcają do wyboru kempingu na miejsce wypoczynku.

Dojazd i wyżywienie we własnym zakresie
Forma dojazdu pozostaje tym samym dowolna i pozwala na wybór najwygodniejszej opcji. Na miejscu istnieje możliwość wynajmu auta, niemniej własny samochód daje największe poczucie swobody.
Wyżywienie na kempingach również nie jest problemem. Większość form kwaterunkowych posiada aneksy kuchenne, a na terenie kempingów znajdują się dobrze zaopatrzone sklepy. Wygodną formą jest także korzystanie z wyżywienia w barach i restauracjach.

Tanio
Niskie koszty kempingowego wypoczynku wynikają przede wszystkim z tego, że cena nie dotyczy zakwaterowania poszczególnych osób, ale całej rodziny (maksymalnie do 6 osób). Tym samym koszt pobytu rozkłada się.
Warto też rozważyć rodzaj zakwaterowania i sam termin pobytu. Wakacje na kempingu będą odpowiednio tańsze, gdy pobyt zostanie wcześnie zarezerwowany, do tego poza sezonem i z wykorzystaniem wybranej oferty specjalnej, np. Darmowe Noclegi.

Bliskość przyrody
O tak, zdecydowanie. Przez to kemping staje się wprost idealnym miejscem dla dzieci. Świeże powietrze, cisza, spokój i gwarancja udanego wypoczynku.

Źródło: Vacansoleil

Poczucie wolności
Nikt nie narzuca planu dnia, godzin pobudek czy posiłków. Sposób spędzania czasu wolnego jest całkowicie indywidualny.