Temat miesiąca
WP Temat miesiąca Partner wydania
Julia Wiśniewska , 15 lutego 2018

Camping Kids – wesołe wakacje z dziećmi

Kemping z najmłodszymi może być wyzwaniem, ale przy warunkach panujących obecnie w ośrodkach kempingowych wakacje są tylko frajdą. Wiele atrakcji, jakie czekają na najmłodszych, jeszcze bardziej umili im czas i sprawi, że na pewno nie będą się nudzić!

Grunt to dobry plan
Do wakacji trzeba się przygotować, a do tych z dziećmi szczególnie. Wyjazdy na kempingi są o tyle dobrym rozwiązaniem, że obiekty są usytuowane w ciekawych miejscach, poza tym nie musimy z zegarkiem w ręku czekać na posiłki, jak to jest np. przy wycieczkach zorganizowanych. To wiele ułatwia podczas wypoczynku z dziećmi. Im wcześniej zaplanujemy taką wyprawę, tym lepiej. Zarezerwujmy miejsca w ośrodkach, w których chcemy się zatrzymać (często jest ich kilka), opracujmy trasę dojazdu (lub kupmy z wyprzedzeniem bilety na samolot) i zróbmy listę rzeczy, które będą nam potrzebne podczas wypoczynku. Tak wyposażeni możemy spokojnie jechać na wymarzony urlop.

Rodzinny wypoczynek
W ośrodkach wypoczynkowych dostępnych jest wiele udogodnień dla rodzin z dziećmi. Domki kempingowe posiadają bogate wyposażenie, dzięki czemu możemy zabrać mniej walizek. Wystarczy mieć ze sobą bieliznę pościelową, środki czystości (najlepiej zakupić je już na miejscu) i kilka innych drobiazgów. Zarówno w domkach, jak i namiotach zastaniemy aneksy kuchenne z pełnym wyposażeniem. To już nie te czasy, kiedy z całą rodziną jechało się zapakowanym po dach samochodem.

Atrakcje dla najmłodszych
We współczesnych ośrodkach kempingowych oferta rozrywki dla najmłodszych jest naprawdę szeroka. Na pewno nie będą się tam nudzić. To forma wypoczynku bardzo chętnie wybierana przez rodziny z dziećmi. Znajdziemy tam liczne place zabaw i baseny. Zadbano także o animacje, teatrzyki, a nawet miniaturowe kina. Vacansoleil w wielu swoich ośrodkach na terenie Europy przygotowało ofertę dla maluchów i nastolatków. Camping Kids to oferta dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Na niektórych kempingach przywitają ich wesoły Indianin Tipy, jego koleżanka Flora i pszczółka Zipp. Wraz z tymi wesołymi bohaterami dzieci odkryją uroki zajęć manualnych, zabaw, zajęć sportowych. Dla starszych dzieci – powyżej 12 lat – są zajęcia sportowe, gry czy poszukiwanie skarbów. Oferta Camping Kids jest dostępna m.in. na kempingach w Niemczech (np. Camping Kinzigtal), we włoskim południowym Tyrolu (Camping San Cristoforo), w Szwajcarii (Camping Manor Farm 1), czy we Francji (Camping Le Soleil Fruité).

Rodzice młodszych pociech też znajdą ciekawą ofertę, dzięki programowi pod hasłem Camping Kids Mini. W jego ramach kempingi proponują takie atrakcje, jak: zajęcia manualne, teatrzyk, gry edukacyjne, czytanie z Tipy i Florą, przytulanie z Zipp i wiele innych. Wszystko to odbywa się pod okiem animatorów. Taką ofertę można znaleźć na francuskich kempingach: Camping Iris Parc Le Chêne Gris, Camping Iris Parc Le Château de Galaure i Camping Iris Parc Le Grand Daguen; na północ od Luksemburga (Camping Iris Parc Birkelt) i w okolicach holenderskiej Hagi – Camping Delftse Hout.

Rodziny, które zdecydowały się na taką formę wakacji, zawsze mają co wspominać. Dzieciom nie grozi nuda. Wszelkie zajęcia organizowane są pod opieką profesjonalistów. Każda z grup wiekowych znajdzie coś interesującego – od placów zabaw, po boiska do piłki nożnej czy siatkówki, baseny, a nawet aquaparki. W tym czasie rodzice mogą odpoczywać w kawiarni, restauracji lub na basenie. Jak widać – każdy znajdzie coś dla siebie.